top of page

World Cup 2022 - Qualification

Zanim ekipa seniorska rozpocznie zmagania, na Mistrzostwach świata, czeka ją oraz nasz Sztab kadry faza eliminacyjna. Los chciał, że na tym etapie, czekały nas pojedynki z Francją, Kostaryka, Belgią oraz Azerbejdżanem.

26-04-2022

Francja - Polska

30-04-2022

Polska - Kostaryka

03-05-2022

Belgia - Polska

Kluczowe spotkanie, jeśli rozważać kwestie awansu i dalszej gry w Mistrzostwach Świata. Nie będziemy negować szans Azerbejdżanu, deprecjonować możliwości uzyskania, korzystnych dla Reprezentacji Polski wyników, w meczach rywali. Ale lepiej przecież, kiedy o awansie decydujemy sami - swoimi wynikami, nogami, bramkami. Dlatego po remisie z Francją oraz komplecie punktów Belgii z zespołem "trójkolorowych", to właśnie rywalizacja z Belgią miała nad dać spokój.

Ale kiedy zobaczyliśmy taktyki wyjściowe, no cóż ... komentarze i opinie były różnorakie. Na przykład takie, jak na obrazku obok. Jedynie Selekcjoner zachował zimny umysł i emocje na wodzy, będąc pewnym tego, co zostało wysłane do boju.

Pierwsza połowa spotkania wyrównana, ale mimo wszystko z lekkim wskazaniem na nasz zespół. Nawet kiedy Belgowie wydawali się dochodzić do głosu, to był to jednak cichy szept a nie głośny ryk. Pierwszą część spotkania, kończymy wygrywając 1:0 ze statystykami jak poniżej.

Kolejne 45 minut, to już koncert naszego zespołu. Nie tylko zdobywamy kolejne bramki, ale przede wszystkim na niewiele pozwalamy przeciwnikowi. Nawet przez chwilę końcowy sukces naszej drużyny, nie wydaje się być zagrożonym. Pewne, wysokie 4:1, które w zasadzie pieczętuje nasz awans na mistrzostwa. Niby to tylko minimum z minimum, ale lepiej te "formalność" mieć już za sobą.

A tak wyglądały statystyki, podsumowujące nasza rywalizacje z drużyną Belgii.

Belgia - Polska 1 : 4

W kolejnej rundzie, 7 maja Polska drużyna pauzuje i będziemy mogli śledzić rywalizację naszych rywali w grupie kwalifikacyjnej, czyli pojedynki

A do rywalizacji drużyny Polski wracamy za tydzień we wtorek czyli 10 maja.