top of page

'Zaatakował mnie gwizdek od czajnika' czyli 4 kolejka Euro

Za nami kolejna, czwarta już runda Euro U-21.

Tradycyjnie przed spotkaniem, na naszym reprezentacyjnym kanale Discord było gorąco. W dniu dzisiejszym, rywalem zespołu polskiego miała być Bośnia i Hercegowina, dlatego z odrobinę mniejszym niepokojem niż ostatnio, wszyscy czekali na godzinę 19:00 i prezentację taktyk wyjściowych. Wszak nie zakładaliśmy innego rozstrzygnięcia, jak wysoka wygrana zespołu z Polski. W końcu graliśmy z czerwoną latarnią naszej grupy.

Prezentacja taktyk i od razu pierwsze komentarze.

schrek: Dzisiaj kilka niespodzianek kadrowych.

jazz(onthewall): Dlaczego my wychodzimy taką taksą? Jakieś słowo komentarza, co spowodowało takie ustawienie?

pawel-w4: selekcjoner się najebał na fantazji ułożył

schrek: Dzis nikogo na boisku nie ustawiłem. Zawodnicy sami tak chcieli.

No cóż. Bunt zawodników przeciwko Selekcjonerowi w pełnej krasie. Ciekawe czy to strajk głodowy czy zapowiedzieli, że nie będą już sami prali ręczników.

Wybiła godzina 20:00 i ... nic się nie rozpoczęło. Sędzia się pochorował i nie zdążył chyba dotrzeć na murawę. Dlatego wszyscy z niepokojem czekają, kiedy wreszcie ozdrowieje, kiedy zabrzmi pierwszy gwizdek. Oczekiwanie się przedłuża ... wdech-wydech, wdech-wydech, wdech-wydech ...

No i nareszcie gramy! A było to tak ...

10' Leonello Messias

Stadion krzyczy GOOOOOOOOLLLLLLL!

17' Leonello Messias

Stadion krzyczy GOOOOOOOOL!

24' Leonello Messias

Stadion krzyczy GOOOOL!

No i lecimy na przerwę. Co prawda schrek twierdził, że do przerwy będzie 4:0, no ale trudno ... te jedna bramkę możemy chyba jednak wybaczyć. Choć gra nie powala to na rezultat nie ma co narzekać.

Czekamy na rozpoczęcie drugiej części spotkania.

54' Leonello Messias

Wciąż mu mało a na stadionie znów słyszymy okrzyk GOL!

W 65' Leo opuszcza plac gry aby dać rozegrać swoją część spotkania przez innego Leo. Na murawę wchodzi Leon Przybylo . Nie mija minuta a wynik ulega zmianie. Kolejna bramka dla Polski w wykonaniu ... nie, nie Leona. Tę zdobywa Adam Majusiak.

66' Adam Majusiak

GOL!!!

Trochę ciszej było w 73', kiedy to zaskoczył naszego uśpionego bramkarza reprezentant gospodarzy, Alajim Obrenović, zdobywając bramkę dla Bośni. Panowie ... takie wpadki zdarzać się nie powinny. Koncentracja do końca! A swojego gola w tym spotkaniu strzela także wprowadzony wcześniej na murawę Leon Przybylo.

84' Leon Przybylo

GOL!!!

I kiedy wydawało się, że rezultatem 6:1 zakończy się to spotkanie, kolejna chwila dekoncentracji i Hercegowina zdobywa swojego gola. Boriša Čosković po pięknej akcji, która warto wielokrotnie zobaczyć i kończymy wynikiem 6:2.

Niech nasz przekaz, zamknie w dniu dzisiejszym jedno zdanie Selekcjonera.

schrek: Krótkie podsumowanie ważne 3 punkty gra daleka od ideału

Ale Zielony nie byłby sobą, gdyby do zdania rzuconego na gorąco, miał się ograniczyć. Dlatego poniżej, jego już chłodne podsumowanie, po kilkudziesięciu minutach po ostatnim gwizdku.

schrek : Do dzisiejszego meczu podchodziliśmy z nutką niepewności . Mimo wszystko to jest piłka każdy wynik jest możliwy procenty szans się układają cały czas inaczej. Postanowiliśmy zagrać po raz pierwszy taktyka na podwójne skrzydło i 3 w obronie. Gra od początku układała się dość chaotycznie na szczęście dość szybko padły 3 bramki dla naszej reprezentacji. Druga połowa przyniosła jednak zamiast uspokojenia jakaś nerwowość w ekipie co skrzętnie wykorzystali rywale wykorzystując w pełni tylko dwie swoje sytuacje . Mecz zakończył się wynikiem 6-2 i zakończył pewien etap przygotowań kadry do kolejnej fazy rozgrywek. Pozostał nam jeden mecz w grupie którego wynik nie ma znaczenia dla sytuacji w tabeli. Sztab zaczyna 2 etap przygotowań a mnie czeka krótka noc. Widzimy się niedługo!

BOŚNIA i HERCEGOWINA - POLSKA 2:6

Ale czekaliśmy także na rozstrzygnięcia pozostałych spotkań w naszej grupie. Wszak porażka w spotkaniu z Belgią w skrajnym przypadku, mogła nas wiele kosztować. Zatem zajrzyjmy w telegraficznym skrócie, jak wyglądała gra naszych rywali.

W spotkaniu Mołdawii z Belgią, rozum nakazywał trzymanie kciuków za drużynę z Beneluxu. Ewentualna wygrana Mołdawii, nawet w przypadku wygranej z Bośnią, powodować miała, że do ostatniej kolejki ostateczne rozstrzygnięcia było zagadką. I ostatecznie, zgodnie z naszymi oczekiwaniami, tak rozstrzygnęła się ta rywalizacja.

Mołdawia - Belgia 0:5

Ostatni z pojedynków to rywalizacja zespołów, które na swoim koncie zgromadziły po 3 punkty. Z ich strony zagrożenie miało nadejść wyłącznie w chwili, kiedy by Polska przegrała dziś z B&H, a tak jak wiemy się nie stało. Dlatego z mniejszym zainteresowaniem, spoglądaliśmy w kierunku Andory, gdzie reprezentacja tego kraju zagrać miała z Serbią. Goście okazali się być drużyną dojrzalszą i rywalizację rozstrzygnęli na swoja korzyść, choć o wynik drżeli do ostatnich sekund.

Andora - Serbia 1:2

I to byłoby na tyle przeglądu tego, co działo się w grupie 5 czyli 'polskiej'. A do szerszego spojrzenia na wydarzenia w innych grupach Euro zapraszam już w dniu jutrzejszym.